Четвер, 21.06.2018, 15:07

       Сайт Хмельницького міжшкільного навчально-виробничого комбінату

Пошук
Календар

Меню сайту
Категорії розділу
Документи та інформація [11]
Режим роботи комбінату [3]
Педагогічний колектив [5]
Напрямки навчання в комбінаті [23]
Майбутнє комбінату [1]
Музей ім. В. Вайсера [7]
Поточна інформація [37]


Головна » Статті » Документи та інформація

Робота комбінату
Інформація про роботу Хмельницького міжшкільного навчально-виробничого комбінату
 
В умовах переходу України до ринкових відносин, із створенням ринку праці, нових форм власності, появою безробіття і конкуренції, своєчасний та обгрунтований вибір учнями професії, навчального закладу, місця роботи набуває все зростаючого соціально-економічного значення. Значну роль у вирішені цих питань в місті відіграє міжшкільний навчально-виробничийй комбінат, який забезпечує потреби учнівської молоді у профорієнтаційній, допрофесійній і професійній підготовці. Комбінат спрямовує свою діяльність на виконання Закону України "Про загальну середню освіту", "Національну Доктрину розвитку освіти України у 21 столітті", Концепції профільного навчання в старшій школі, Постанов Кабінету Міністрів України. В комбінаті створено сприятливі умови для врахування індивідуальних особливостей, інтересів і потреб учнів, розвитку їх професійних здібностей для прийняття рішення щодо вибору подальшої професійної освіти, працевлаштування. Підготовка учнів до вибору майбутньої професії і здобуття подальшої освіти здійснюється у комбінаті завдяки створеній системі трудової і професійної підготовки та професійної орієнтації.
Враховуючи потреби місцевого ринку праці в робітничих кадрах, а також думку вчених України про формування попиту на робочу силу на перспективу, в комбінаті визначені наступні профілі професійної підготовки для учнів 10-11 класів:

 Групи професійної підготовки формуються з урахуванням бажань учнів та їх батьків. В результаті трудового навчання в 10 - 11 класах учні оволодівають професійними знаннями, навичками, одержують посвідчення про присвоєння професії державного зразка ( згідно ліцензії Міністерства освіти і науки України), як базу для подальшого життя та адаптації до умов ринкової економіки. Важливу роль в професійному самовизначенні учнів, підготовці їх до здобуття подальшої освіти відіграє профорієнтаційна робота. В комбінаті створена оперативно-дійова система профорієнтаційної роботи. Методичним та інформаційним центром проведення цієї роботи є кабінет профорієнтації .
 Вищезазначені матеріали дають змогу учням отримувати необхідну інформацію щодо потрібних місту професій і де ними можна оволодіти. Кабінет профорієнтації комбінату обладнаний сучасними технічними засобами: - відеомагнітофоном - телевізором - проекційною апаратурою - кіноапаратом - магнітофоном які значно підвищують ефективність його роботи.
Профорієнтаційна робота з учнями Протягом року в комбінаті проводиться цілеспрямована робота по ознайомленню учнів з професіями, які необхідні місту, проводяться уроки з основ вибору професії, декади, профорієтаційні вечори, конкурси, дні відкритих дверей, екскурсії на підприємства і в навчальні заклади, семінари, "круглі столи". Необхідно, щоб кожний випускник щколи мав реальний план вибору професії. Значну допомогу у цьому учні отримують на уроках з основ вибору професії. В навчальні програми трудової підготовки введено окремі теми цього курсу, а саме: "Шляхи здобуття професії", "Здоров"я і вибір професії", "Професійна придатність", "Професійний план", "Значення правильного вибору професії для особистості і суспільства". Для бажаючих поглибити свої знання з питань вибору професії працює гурток "Орієнтир". Ефективною формою роботи з учнями 9-11-х класів являються декади професій. Під час декади працює профінформаційна виставка, яка дає додаткові відомості про професії і навчальні заклади, проводиться перегляд і обговорення відеофільмів профорієнтаційного змісту, екскурсії на підприємства і в навчальні заклади, проводяться зустрічі з спеціалістами центру зайнятості, тестування, ділові ігри та інші заходи. В березні комбінат традиційно проводить ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ для учнів і батьків 9-х класів. Висвітлюємо питання подальшого професійного і профільного навчання учнів, надаються довідкові консультації. Для вивчення професійних намірів і планів учнів 9-11 класів застосовуються такі методичні прийоми, як анкетне опитування, бесіди, тести, твори на тему вибору професії.
 Проводиться комплексне тестування учнів з метою вивчення направленості, стійкості інтересів і нахилів по таким методикам: - методика "Карта інтересів" - методика ДДО - методика КОС - методика "Професійні наміри" Важливе місце в профорієнтаційній роботі займає індивідуальне консультування. Під час індивідуальних консультацій на основі обговорення результатів тестування рекомендується вид професійної діяльності, навчальний заклад. Для діагностики професійних намірів учнів використовується 2 комп'ютерних класа, довідникові програми, анкети. Учні комбінату мають можливість проходити практику на підприємствах міста, працюють в реальних умовах виробництва, що значно допомагає їм у професійному самовизначенні.
З метою забезпечення наступності у навчанні ХМНВК має договори про співпрацю з навчальними закладами міста: Економічним університетом, інститутом моделювання конструювання швейних виробів. Міжрегіональною академією управління персоналом, економічним технікумом, інститутом економіки і підприємництва. Разом з професійними ліцеями, училищами міста на комбінаті проводяться спільні заходи: - конкурс професійної майстерності учнів - спільні профорієнтаційні вечори - науково-практичні семінари - профорієнтаційні бесіди з учнями Вже стало традицією проведення комбінатом "Ярмарку професій" для випускників загальноосвітніх шкіл міста з участю представників вузів 1-4 рівнів акредитації, професійних ліцеїв, підприємств та організацій міста, спеціалістів міського центру зайнятості. Ярмарок дає допомогу випускникам краще зорієнтуватись у навчальних закладах, які функціонують у місті, поспілкуватися з викладачами, студентами, дізнатись про можливість працевлаштування, соціальний захист та остаточно визначитися у своєму виборі. Як наслідок проведеної роботи, більше 30% випускників щорічно влаштовуються на роботу або продовжують навчання за фахом відповідно профільній підготовці на комбінаті.
У 2016-2017 н.р. комбінат випустив 232 учні 11-х класів.
З них 226 учні в успішно склали кваліфікаційну атестацію і одержали свідоцтва державного зразка про присвоєння робітничої кваліфікації.
Надалі комбінат планує розширити зв'язки з підприємствами, навчальними закладами, впроваджувати в навчально-виховний процес комп'ютерні та інноваційні технології, відкривати нові профілі навчання. 

 
Презентацію про роботу ХМНВК можна скачати чи переглянути за посиланням /prezentacija.rar
Категорія: Документи та інформація | Додав: nkk-km (17.03.2013)
Переглядів: 347 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: